GYAKORI KÉRDÉSEK
Hogyan válasszunk vízlágyító készüléket? (1.méretezés)
- 1. lakóhely szerinti vízkeménységi fok meghatározása német keménységi fokban "dH" -
- (kattintson és válassza ki települése adatait: települések vízminősége).
- 2. a fogyasztóhely havi max. vízfogyasztásának (m3/hó) meghatározása.
- (számla alapján, átlagok: 1/2 fő-2-5m3/hó, 3/4fő-5-10m3, 5/6fő 10-15m3/hó)
- 3. kettő számot összeszorozva megkapjuk az igényelt havi kapacitást pl:16 dH x 12 m/hó max = 192 dH/m3/hó (az így megkapott havi kapacitás számot megfelezve kapunk egy ideális készüléket, amely a fogyasztás alapján kb 2x regenerál egy hónapban. 192/2= 91 ~ 100-es készüléket választunk -25 literes gyanta tartalommal!
- 4. készüléket választunk kapacitás, szolgáltatás, méret, küllem, gyártó... alapján.
- pl:Economysoft100eco vr34 "okos/gazdaságosabb" vezérlőfejjel , mint a hagyományos vezérlőfejek! Kevesebb sót és vizet használ!
Több éves GYÁRTÓI TAPASZTALATTAL rendelkező munkatársunk készségesen áll rendelkezésére további kérdéseivel kapcsolatban! Minden telefonon érdeklődőnek egyedi árat biztosítunk!
telefonszámon:+36 30 3073865 e-mail: optisolpro@gmail.com
°nk = német keménységi fok
1°nk az a víz, amely 10 mg/liter kalcium-oxiddal egyenértékű kalcium- és/vagy magnéziumvegyületet tartalmaz.
Milyen vízlágyítót válasszunk? (2)
Plug and Play (beüzemelés nélküli) vagy szakember által beüzemelt
ioncserés vízlágyítót válasszak???
„Plug and Play – csatlakoztasd a hálózatra és már működik is.” -hangzatos szlogen, de mi van, ha nem jól működik a „beüzemelés mentesnek” kitalált, előre programozott vízlágyító!?
A berendezések olyan ügyfeleknek és olyan területekre lettek kitalálva, akik szeretik maguk beállítani a műszaki készülékeiket ill nem tudnak vagy nem akarnak plusz költséggel beüzemeltetni külsős, tapasztalt szakemberrel.
Az ötletet jónak tartom, de felmerül bennünk számtalan kérdés:
- mi van ha a saját beüzemelés nem jól sikerül?
- általában a „saját beüzemelés” vagy „már működik is” nem csak egy gombnyomás, ahogy az a jólhangzó szlogenekben szerepel, ezért számos tévedést lehet elkövetni.
- mi van ha a gyárilag beállított "általános/mindenhol megfelel!?"értékek nem optimálisak a helyi adottságokra, mint pl, víznyomás, meglévő rendszer állapota… ?
- mi van ha a berendezés nem jól működik, nem produkálja az elvárt eredményeket?
- a gyártó biztosít e ingyenes szolgáltatást a helyszíni ellenőrzésre vagy csak komoly óradíjért és kiszállási díjért hajlandó az ügyfél problémájával foglalkozni???
- mi a gyártó álláspontja a garanciális javításokat illetően?
- hogy áll a garanciális javításokhoz a gyártó????
- van-e bevizsgálási költség????
- van-e tisztítási költség???
- az itt említett költségek előre tervezhetőek, vagy utólag "találja ki" a gyártó????
- van-e szolgáltatása a meghibásodások kijavítására, esetlegesen igényelt karbantartásra?
- ….
Ezekre és hasonló, néha súlyos tízezrekbe kerülő kérdésekre jó ha tudják a válaszokat és a költségvonzatokat mielőtt elkezdenek ”Plug and Play – csatlakoztasd a hálózatra és már működik is” szlogen alapján vízlágyító berendezés vételében gondolkodni! Ezek alapján a Plug and Play készülékeket mi nem javasoljuk!
Beüzemelő szakemberek által üzembe helyezett ioncserés vízlágyító berendezések előnyei:
Tapasztalataim alapján előnyt jelent ha szakember végzi a beüzemelést, mert
- a helyszínen az adottságokat figyelembe véve állítja be a készülék paramétereit
- bemutatja a készüléket és tartozékait
- leellenőrzik a bekötés helyességét és minőségét
- elmagyarázza az ügyfélnek a teendőket és a várható jelenségeket
- bármilyen nem várt jelenség, probléma tekintetében van kitől véleményt és segítséget kérnie az ügyfélnek
- akár garanciálisan, ingyenesen kimennek a helyszínre a szakemberek és megnyugtató választ adnak a kérdéseikre
- elvégzik az igényelt karbantartásokat
- ..
Ezen okokat figyelembe véve mindenképpen javasoljuk a
beüzemelő szakemberek által beüzemelni kívánt készülékek választását!
Miért van szükség ház teljes vízhálózatának tisztítására?
- Magyarországon a vízcsövek jelentős része igen öreg, emiatt a víz amíg elérkezik otthonunkba magával hozza a kisebb lerakódott szennyeződéseket, mint pl. a homok és rozsda maradványok. Ezek a szennyeződések igen károsak a kerámia betétes csaptelepeknek valamint az érzékenyebb elektronikával rendelkező konyhai, fürdőszobai berendezéseknek.
- A kemény víz jelentős károkat okozhat a konyhai, fürdőszobai berendezésekben, víz és fűtéshálózatokban.
- A lerakódott vízkő többlet energiát igényel a gépek, berendezések, hálózatok üzemeltetésénél, takarításánál.
- A kicsapódott vízkő miatt sűrűbben kell takarítani a vizesblokkokat is. Ezen munkákhoz jelentős mennyiségű és drága vegyszereket kell venni és használni.
- A vízben oldott klór és klórszármazékok károsak lehetnek a csecsemőknek, kisgyermekeknek és az érzékenyebb bőrű felnőtteknek is.
- Az ivóvízbe belekerülő lebegő szennyeződések (homok, rozsda maradványok), klór és klórszármazékok, nehézfémek szag- és ízrontó anyagok miatt az emberek jelentős része már nem iszik, sőt nem is főz csapvízből.
Hogyan épül fel egy komplex víztisztító rendszer?
- A rendszer első eleme egy 50 mikronos előszűrő, aminek fő szerepe a nagyobb lebegő szennyeződések kiszűrése, hogy a konyhai, fürdőszobai berendezéseket és a rendszer további elemeit megóvja. A szűrőt közvetlenül a bejövő vízhálózatra kell csatlakoztatni, hogy a házba bejövő összes víz átfolyjon rajta. A szűrőház mosható szűrőt tartalmaz így karbantartása igen egyszerű. Kínálatunkban már szerepel a visszamosható előszűrő, melynél nem kell betétet cserélni sem.
- A második elem a vízlágyító ami lágy vizet készít az egész ház részére. Az inocserélős vízlágyító Nátrium ionokkal helyettesíti a víz keménységét okozó Kalcium és Magnézium inokat, így minden berendezés biztonságosan és energia takarékosan üzemeltethető. A lágy víz segítségével csökken az elektromos energia felhasználás, csökken a mosószerek és tisztítószerek felhasználása, valamint csökken a takarítással töltött idő is.
- A központi klórszűrő a rendszer harmadik eleme, amely nagy mennyiségű aktív szenet tartalmaz, ami a vízben lévő oldott klórt és klórszármazékokat semlegesíti. A szűrő segítségével az egész házban klórmentes vízben lehet fürödni, mosogatni, mosdani vagy akár fogat mosni.
- Az ivóvíz tisztításáért egy fordított ozmózisos víztisztító berendezés felel, ami kristálytiszta ivóvizet varázsol. A hat lépcső szűrő legkisebb szűrőrése 0,0001 mikron nagyságú, ami kiszűri a legkisebb vírusokat és baktériumokat is. A tisztított víz használható ivásra és főzésre egyaránt, így csökkentheti az ásványvíz fogyasztását. Ezzel pedig jelentős előnyökhöz juthat (kevésbé szennyezi a környezetét az ásványvizes palackkal és a vegyszerekkel, kevesebb időt tölt bevásárlással, nem kell tovább annyit cipekednie az ásványvízzel, pénzt takarít meg).